Menü
Yangın Dolabı
Ürün Kodu: #30

Yangın dolapları için farklı seçimler zengin ürün yelpazemiz içinde yer almaktadır. Yönetmeliklere göre toplu yaşam ve alışveriş merkezlerinde, imalathanelerde ve işyerlerinde bulundurulması zorunlu olan yangın dolapları çeşitli özelliklere sahip olabilmektedir. Genelde kırmızı renkte görmeye alışık olduğumuz yangın dolapları cam kapaklı- saç kapaklı, tüp gözlü-tüp gözsüz seçenekleriyle oldukça dayanıklı maddelerden üretilmiştir.

Acil durumlarda söndürme, tahliye ve ilk yardım ekiplerinin en büyük yardımcısı durumunda olan yangın dolapları periyodik bakımı düzeni bir şekilde yapıldığı sürece ömürlük olmaktadır. Yangına karşı dayanıklı boyası, dirençli kauçuk hortumu, paslanmaz pirinçten yapılan makara gövdesi ve sızdırmazlık garantisi ile yangın dolapları oldukça uzun süreli kullanılabilmektedir.

Yangın Dolapları, olası yangın sırasında hızlı erişim sağlanabilecek merkezi noktalarda bulunmalı ve yangının önceden belirlenen şiddetine göre koruma ve kontrol altına alabilecek kapasitelerde olmalıdır.

 

Nerelerde Bulundurulması Zorunludur?

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmeliğin 94. madde'sinde belirtildiği üzere;
•   Boyutu 60 m’yi geçen katlarda,
•   Yüksek binalarda,
•   Toplam kapalı kullanım alanı 1000  m2’den büyük imalathane, atölye, depo, konaklama, sağlık, toplanma amaçlı ve eğitim binalarında,
•   Alanlarının toplamı 600 m2’den büyük olan kapalı otoparklarda,
•   Isıl kapasitesi 350 kW’ın üzerindeki kazan daireleri yangın dolabı yapılması zorunludur.

Eskişehir Web Tasarım