Menü
Kaydırmaz Izgara

Kaydırmaz Izgara

Döküm tipi Kompozit (CTP) Izgaralar, açık kalıplama metodu ve ıslak laminasyon tekniği ile cam elyaf, reçine kimyasal katkılar ve pigment ile üretilir. Dökümü yapılan ızgaralar ısıtma ve soğutma prosesleri ertesinde kalıptan çıkartılır. Hammaddeleri sebebiyle Kompozit (CTP) Izgaralar, hafif, anti-korozif, kimyasal ve mekanik dayanımı yüksek ve dielektrik malzemelerdir.

Kaydırmaz kompozit ızgaralar, benzeri metal ızgaralara göre çok daha hafif ve kolay işlenebilir. İçerdiği yüksek reçine oranı sayesinde optimum kimyasal dayanım ve minimum bakım gerektirir.

 

 

 

Döküm ızgaraların kesitleri 6mm. olduğundan kaydırmazlık düzeyi metal ızgaralara göre daha yüksek olup, elyaf katmanları sayesinde panellerin gerek enine, gerekse boyuna kullanımlarda yüksek taşıma mukavemeti sağlar. Kumlu ve kumsuz olarak iki seçeneği mevcuttur.

 

Kaydırmaz CTP Izgaraların Avantajları:

 

CTP ızgaralar yüksek çekme, eğme, basma değerlerine sahiptir.

Özgül ağırlığı 1,6'dır. Demirin veya çeliğin çeyrek ağırlığındadır.

Korozyona dayanıklıdır. Su emme katsayısı yok denecek kadar azdır.

Yalıtkan yani dielektriktir. Kablo taşıyıcı, yalıtkan paspas, merdiven gibi yüksek gerilim riski olan veya elektrikle uğraşan firmalarda İSG açısından faydalıdır.

Hurda değeri olmadığı için çalınma riski yoktur.

Montajı çok hızlıdır. Marangoz ekipmanları ile rahatlıkla montajı yapılmaktadır.

Yanmaz, kimyasala dayanıklı vb. ilave özellikler, kullanılacak reçine formülü ile bağlantılıdır. İhtiyacınızı ve CTP'nin kullanılacağı alanı belirtmeniz halinde teknik ekibimiz size en uygun çözümleri sunacaktır. 

Eskişehir Web Tasarım