Menü
Adresli Yangın Algılama Sistemleri
Ürün Kodu: #13
Adresli yangın algılama sistemleri mikro işlemci alt yapısına sahiptir. Günümüzde, yangın alarm sistemlerinde kullanılan en gelişmiş sistemlerdir. Her algılama elemanının bir adresi vardır ve Alarm Paneli ile tüm elemanlar (dedektör, buton, modül vs…) arasında sürekli bir haberleşme mevcuttur. Bu sayede, her bir algılama elemanının durumu panele sürekli olarak bildirilir. Algılama elemanlarıyla panel arasında aktif olarak haberleşme olmasının getirdiği bir avantaj da kablolamada karşımıza çıkar.T bağlantı diye tabir edilen bağlantıların yapılabilmesi sayesinde, kablo maliyeti ve işçilikte ekonomi sağlanabilmektedir.
Sistemlerin çok gelişmiş yazılımları mevcuttur. Bu sayede işleyiş açısından bir çok değişiklik varyasyonlar kolayca yapılabilmektedir. Ayrıca, sistemler online bilgisayar üzerinden de kontrol edilebilmektedir. Adresli sistemler, algılama elemanlarının yanı sıra, yardımcı diğer sistemlerden bilgi toplamak veya ilgili sistemleri devreye almak yada çıkarmak için çeşitli ek saha malzemeleriyle desteklenmişlerdir. 
Örnek olarak; yangın söndürme sistemleri pompalarının, akış anahtarlarının ve hat kesme vanalarının konumlarının, yangın damperlerinin izlenmesi için İzleme Modülü ya da asansörlerin kontrol edilmesi, duman egzost fanlarının devreye alınması, yangın kapılarının kapatılması, ihbarın bölgesel olarak yapılabilmesi için Kontrol Modülü kullanılır. Bu farklı adresleme yöntemleri, sistemin kurulması ve kullanılması aşamasında çok önemli olmaktadır.
Eskişehir Web Tasarım