Menü
SUPER FIRE YANGIN SÖNDÜRME TOPU
Ürün Kodu: #12

Yangın Söndürme Topu, yangın söndürme teknolojisinde bir devrim niteliğindedir. Ateşle temas ettiği anda kendiliğinden devreye girer ve bu özelliğiyle de ateş söndürmede kullanılan diğer tekniklere göre çok daha basit ve hızlı şekilde sonuç verir.

Bilindiği üzere gerçek bir yangın durumunda insanlar çoğunlukla panikler ve şaşırırlar ancak yangın söndürme topunun gerek kullanım kolaylığı gerekse de hafifliği, insanların bu panik ortamında doğru ve etkin yöntemi kullanarak hızlı bir biçimde sonuç almalarını sağlar.

Top ateşle temas haline geçtiği andan itibaren 3-5 saniye içerisinde etkili bir şekilde yangını söndürür. Aynı zamanda, aktivasyon esnasında alarm niteliğinde yaydığı işitilebilir bir ses sistemi ile insanları potansiyel bir tehlikeye karşı uyarır. Otomatik Yangın söndürme topu, kullanılan diğer geleneksel yangın söndürme tekniklerine oranla birçok avantaja sahiptir.
 

*Çevreye Zarar Vermez:

Patlama anında çevreye zarar vermez.

*Otomatik:

Yangın Söndürme Topu ateşle temasa geçtiği andan itibaren 3 saniye içerisinde  kendiliğinden aktif duruma geçerek yangını söndürür.

*Alarm:

Yangın söndürme topu aktif hale geçtiği anda işitilebilir bir ses (138 desibel) yayarak alarm niteliğinde insanları uyarır.

 *Hafif:

Topun yaklaşık ağırlığı 1.3 kg.dır ; kadınlar, çocuklar ve hatta yaşlılar tarafından taşınmaya ve kullanıma uygundur.

 *Kullanım kolaylığı:

Basit bir şekilde topun ateşin içine ya da yangın riski taşıyan bölgeye atılması yeterlidir. Karışıklığa neden olacak herhangi bir komplike tarif nameye ihtiyaç yoktur.

 *Otomatik Yangın Söndürme Sistemi:

Yangın Söndürme Topu yangın anında manuel olarak kullanılabildiği gibi, yangın anında insan gücüne ihtiyaç duymadan alevle temas ettiğinde 3-5 sn içinde otomatik olarak yangını söndürür.

 *Hızlı ve etkili sonuç:

Topun ateşle temasa geçtiği andan itibaren 3-5 saniye içinde kesin sonuç verir.

*Emniyetli:

Ateşe yaklaşmaya gerek olmadığından, kullanıcının ateşten veya yoğun dumandan zarar görmesini engeller.

 *Masrafsız bakım:

Otomatik Yangın Söndürme Topu 5 yıl süre ile her zaman kullanıma hazırdır. Herhangi bir periyodik bakıma ihtiyaç duymadığından, teknik servis (dolum ve bakım) harcamaları yönünden tasarruf sağlar.

*Düşük maliyet:

Alternatif yangın söndürme ekipmanlarına kıyasla çok düşük maliyetlidir.

 

Eskişehir Web Tasarım